Прожектор Київ Повна версія

"Найвищий місячний показник з квітня 2022 року": в ООН озвучили втрати в Україні у травні

· Війна

Через те, що росіяни посилили повітряні атаки по Україні, в травні зафіксовано рекордну кількість загиблих та поранених за останні 4 роки повномасштабної війни, заявив помічник генсека з питань Близького Сходу, Азії та Тихоокеанського регіону Мохамед Халед Хіарі на засіданні Ради Безпеки ООН, повідомляє РБК-Україна.

Він посилався на дані Управління Верховного комісара ООН з прав людини, які свідчать про те, що в травні в Україні загинули щонайменше 274 цивільні особи та ще 1763 були поранені.

"Це найвищий місячний показник загиблих і поранених починаючи з квітня 2022 року", - зазначив Хіарі.

Примітно, що з початку повномасштабної російської військової агресії проти України в ООН підтвердили загибель як мінімум 16 126 цивільних осіб, серед яких 796 - це діти. Окрім цього, 46 590 цивільних отримали поранення, зокрема 2835 дітей. Проте Хіарі не виключає, що реальні цифри можуть бути значно вищими.

Помічник генсека заклик до деескалації ситуації та негайного відновлення дипломатії, щоб досягти повного припинення вогню і тривалого миру відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та ухвалених резолюцій.

Джерело: УНІАН